Rzut oka na XVII kolejkę

Podczas gdy nasza drużyna w ostatni weekend miała wolny termin pozostałe 12 drużyn walczyło o ligowe punkty.

W sobotę rozegrano 3 mecze, w których rezerwy Mazura Radzymin,Sokoła Serock oraz MKS-u Hutnik podejmowały u siebie odpowiednio Farmację Tarchomin,Kamionek Warszawa oraz Koronę Warszawa. Drużyna farmaceutów po 2 zwycięstwach z rzędu i jak dotąd jedynych w całym sezonie,jechała do Radzymina z nadzieją na podtrzymanie tej passy. Jednak gospodarze ostudzili zapędy przyjezdnych strzelając 2 bramki w pierwszej połowie. Farmacji udało się odrobić tą stratę i zanotować pierwszy remis w sezonie.

Z kolei w Serocku lider 'Bundesligi' bez większych problemów ograł Sokoła, rozstrzygając mecz już w pierwszej połowie aplikując gospodarzom 3 bramki.

Także Korona gładko wygrała z Hutnikiem 4:0 "oddając 2 równe skoki", czyli strzelając po 2 bramki w obu połowach. Dzięki tej wygranej zespół Koroniarzy jest niepokonany na wiosnę w swoich 3 dotychczasowych meczach.

W niedzielę odbyły się pozostałe 3 spotkania. Wisła Zakroczym bez żadnych problemów pokonała u siebie zespół Coco Jambo Warszawa aż 6:0 i dla drużyny z Warszawy jest to już 4. porażka na wiosnę na 4 możliwe. I podobnie jak przed tygodniem Kokosy straciły aż 6 bramek. Grunt to stabilna forma.

W meczu rezerw Buga Wyszków z rezerwami rezerw Legionovii Legionowo górą gospodarze z Wyszkowa. Drużyny, które głównie służą ogrywaniu młodzieży w seniorskiej piłce dla pierwszych drużyn zagrały ciekawy mecz, o którym niestety nigdzie nie można przeczytać. Warto odnotować, że dla piłkarzy Bugu była to 4. wygrana z rzędu na wiosnę (tendencja odwrotna niż w przypadku CJ). W następnej kolejce mogą zostać jednak zastopowani, gdyż udają się w delegację do także niepokonanej na wiosnę Korony. Zapowiada się ciekawe spotkanie.

W ostatnim spotkaniu Inter Warszawa podejmował wicelidera rozgrywek Młode Orły Halinów. O dziwo nasz niedawny przeciwnik postawił faworytowi tego spotkania twarde warunki, walcząc do końca o chociażby punkt. Dla Interu była to już 4. porażka na wiosnę, czym dorównali do poziomu CJ na wiosnę.

W tabeli prowadzi Kamionek z 41pkt, który w 15. kolejce zmienił Halinów po wygranej 1:0 w bezpośrednim starciu. Halinów ma 1pkt mniej i musi oglądać się za swoje plecy, gdzie czai się Korona z 37pkt i 1 meczem zaległym. Z drugiej strony tabeli od dna odbiła się Farmacja zdobywając 7pkt na wiosnę i wyprzedzając Coco Jambo, które nadal ma tylko 4pkt na swoim koncie. Przed nimi z 8pkt są rezerwy MKS-u Hutnik, a następnie na 10. miejscu z 14pkt znajduje się nasza drużyna tracąc tylko 1pkt do Sokoła II Serock.