W Radzyminie na pudle!

W Radzyminie na pudle!

Weekendowy wyjazd do Radzymina okazał się dla naszej drużyny bardzo owocny. W pierwszym w tym roku turnieju drużyna KS Bednarska zajęła bowiem bardzo dobre 3. miejsce! Gratulacje dla zespołu za walkę do samego końca! Ale po kolei.

Na turniej stawiliśmy się w składzie:

1. Herbaczyński (bramkarz),
2. Karpiński,
3. Bucholski (bramkarz),
4. Napiórkowski,
5. Świstowski W.,
6. Świstowski R.,
7. Lubelski,
8. Chmiel,
9. Cegiełka,
10. Sienicki.

W rozgrywkach grupowych ślepy los przydzielił nam zespoły: Mazur Radzymin Klasa B, Mazur Radzymin Klasa A II, Rządza Załubice, Farmacja Tarchomin. Jak to czasem bywa w rozgrywkach tego typu, drużyna Mazur Radzymin Klasa B nie dojechała (o dziwo, daleko nie mieli przecież).  W drugiej grupie rywalizowały kolejne 2 Mazury Radzymin, Dolcan Ząbki, Farmacja II Tarchomin oraz juniorzy Mazura. 

Wyniki meczy grupowych:

Rządza Załubice - KS Bednarska 1:2 (Karpiński, Cegiełka)
KS Bednarska - Mazur Radzymin Klasa A II 2:3 (Świstowski W., Chmiel)
KS Bednarska - Farmacja Tarchomin 3:3 (Świstowski W. x2, Karpiński)

Dzięki takim rezultatom zajęliśmy drugie miejsce w grupie (mając tyle samo punktów co Farmacja, taki sam bilans bramkowy, ale więcej bramek strzelonych), co dało nam przepustkę do półfinału. A tam już od przedpołudnia czekała na nas drużyna Mazura Radzymin Klasa A (wg hierarchii podobno najlepszy z radzymińskich zespołów). I rzeczywiście półfinał był bardzo emocjonujący, dwukrotnie goniliśmy wynik. W ostatniej minucie zastosowaliśmy manewr Wenty wprowadzając bramkarza w pole karne rywala, ale ostatecznie nie daliśmy rady.

Półfinał: Mazur Radzymin Klasa A - KS Bednarska 2:1 (Karpiński)

Cóż, po przegranym półfinale nie pozostało nam nic innego jak walczyć na całego o brązowy medal. W tym meczu z kolei zastosowaliśmy manewr z podmianą bramkarza i w ten sposób między słupkami zadebiutował Tomek Herbaczyński. Okazało się, że manewr był na tyle skuteczny, że po 10.min prowadziliśmy 4:1. Ostatecznie gospodarze trafili jeszcze raz, ale to było na tyle. W ten sposób wzieliśmy srogi rewanż za porażkę w grupie. 

Mecz o 3. miejsce: Mazur Radzymin Klasa A II - KS Bednarska 2:4 (Świstowski R.,Sienicki, Karpiński, Świstowski W.)

Puchar z rąk burmistrza Radzymina odebrał kapitan drużyny Bartosz Karpiński.

Z kronikarskiego obowiązku, w finale Dolcan Ząbki pokonał w karnych Mazur Radzymin Klasa A.

Powiązana galeria:
zamknij reklamę

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości