Informacje

KS Bednarska

KS Bednarska

Adres

ul. Zawiszy 13
01-167
Warszawa
Mazowieckie

Kontakt
Data powstania

01.08.2009

Barwy

Opis

Opis klubu dodany przez:

To pewne. Nie byłoby tego klubu piłkarskiego, gdyby nie utopistyczne zapędy kilku decydentów z Bednarskiej. W ich głowach pojawił się dość ciekawy pomysł: skoro uczniowie Bednarskiej odnoszą sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, być może uda się to przełożyć na igrzyska sportowe?! W ten sposób pojawiła się ułańsko-fantazyjna koncepcja stworzenia amatorskiego klubu, który uczestniczyłby w oficjalnej, ogólnopolskiej rywalizacji boiskowej.

Drużyna na początku swego istnienia opierała się wyłącznie na uczniach, absolwentach i nauczycielach, do których z czasem dołączyli ich przyjaciele oraz sympatycy popularnej "Bednarskiej", oprócz 1 SLO składającej się również z liceów przy Raszyńskiej oraz Kłopotowskiego. Patronem zespołu szkół jest maharadża Jam Saheb Digvijay Sinhji, który w trakcie II wojny światowej dał schronienie setkom polskich dzieci opuszczających obszar stalinowskiego Związku Radzieckiego.

Klub został zbudowany od zera i oficjalnie ukazał się światu w sierpniu 2009 roku, zgłaszając akces do rozgrywek B-klasy.Z czasem drużyna KS Bednarska okrzepła w twardej walce z silnymi rywalami, czerpiąc coraz większą przyjemność z płynnej gry zespołowej. W pierwszej rundzie jesiennej zespół zdołał wygryźć dwa remisy w trzynastu spotkaniach, tymczasem poprawił swój dorobek na wiosnę, spośród dziesięciu rozegranych wtedy spotkań remisując cztery i odnosząc jedno spektakularne zwycięstwo. W ostatecznym rozrachunku wystarczyło to tylko i wyłącznie do wyprzedzenia drużyn, które po rundzie zimowej wycofały się z rozgrywek, niemniej jednak trzeba zauważyć, że wspaniały progres pozwalał z nadzieją myśleć o następnym sezonie.

I tak oto po prawie sześciu latach KS Bednarska rozgrywa już swój 6. sezon na zielonych boiskach 'Bundesligi'. Kończąc ligowe zmagania ze zmiennym szczęściem, jednak ciągle doskonaląc umiejętności oraz czekając cierpliwie na upragniony awans wyżej. Przez te lata w naszych szeregach zagrało sporo zawodników, którzy na dłużej lub krócej związali z KSB swoje życie. W obecnym składzie są zawodnicy grający w klubie od 1. sezonu jego istnienia!

Mecze w roli gospodarzy KS Bednarska rozgrywa na bocznym boisku Polonii Warszawa przy ulicy Konwiktorskiej 6.

Prezesem klubu i formalnie jednym z zawodników jest Jan Wróbel, znany w całej Polsce dziennikarz, publicysta, felietonista.

Funkcję trenera pełni Antoni Giedrys, o którym więcej przeczytasz TUTAJ.

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości